Аудіо

Центр "Емаус" створений з метою духовної підтримки осіб з особливими потребами,
їхніх родин, а також усіх тих, хто розділяє із ними своє життя.
Центр заснований у 2001 році і діє при Українському Католицькому Університеті.

Жан Ваньє

Познань, 16.04.1994

Лекція англійською мовою з польським перекладом

Про важливість спільноти у нашому житті. Ми всі потребуємо один одного, а особливо сильні потребують слабких. Жан розповідає про свій досвід створення Ляршу.
Про самотність, депресію, почуття нікчемності, які спроможна зцілити лише любов.


Жан Ваньє у Львові
Переклад: Борис Ґудзяк

Про заповідь Божу любити своїх ворогів та як можливо її виконати і стати будівничими Царства Божого.

Про те, як Божа сила проявляється в наших слабкостях. Жан закликає нас стати поруч із розіп’ятим, з інакшими, ніж ми, стати людьми миру і примирення.
Він також говорить про важливість чекання як знаку надії; як навчитися довіряти, коли це здається неможливим. Своїм власним прикладом Ісус вчить нас покори, щоб ми могли стати подібними до Нього, стати людьми воскресіння, сповненими любові й вільними від страху.


Жан Ваньє

20 березня 1993 року
Перекладач: Борис Ґудзяк

Жан Ваньє ділиться своєю життєвою історією і тим великим даром, який йому дав Ісус – зустріти Його в неповносправних, вести дорогою Євангелія, отримати зцілення. Розповідь про заснування Ляршу та його основоположні принципи.

Оскільки далі учасники реколекцій переходять до роботи в малих групах, Жан Ваньє пояснює основні правила роботи в “групах ділення”.

На основі євангельських історій Жан Ваньє показує, як Ісус ховається в слабкості, в болі, у відкиненні. Він прийшов об’явити зв’язок між стражданнями і любов’ю, між стражданнями і відкупленням.

Наводячи приклади з власного життя інших людей, Жан Ваньє розповідає про розмаїття людських доль, їхні світлі й темні сторони, для того, щоб показати природу Божої любові до кожного з нас. Він закликає нас повірити в цю любов, навчитися перебувати в ній, а також прийняти і полюбити самих себе.


Жан Ваньє

Десятиліття “Віри і Світла”, липень, 2002 р.

Місце святкування: Яворівський військовий полігон

Переклад: Олег Романчук

Частина 1 Вступна лекція дводенних реколекцій Жана Ваньє, де він говорить про пошуки смислу життя, пошуки того, ким ми є, і про те, як кожен з нас може віднайти мир у сучасному світі воєн, ворожнечі й поділу.


Частина 2 Жан Ваньє піднімає питання депресії, самотності й відкинення. Він говорить про те, що означає любити і бути любленим. Як зрозуміти хаос, який панує всередині нас, скерувати його в конструктивне русло і бути щасливими.


Частина 3 Тема лекції – всезагальний мир. Чи є він можливим, чи ми приречені на постійну війну? Як стати миротворцем, долаючи бар’єри нашої культури, релігії, бар’єри довкола наших сердець, і навчитися слухати інших. Як зростати в любові й відкритості на кожному етапі нашого життя. Як зробити це стосовно інших і себе, прийняти власні рани і полюбити себе, щоб Ісус міг прийти й оселитися в нас.


Частина 3 Тема лекції – спільнота як місце зустрічі, зростання і перетворення. Кожна наша зустріч, коли ми стаємо відкритими і вразливими перед іншими, коли просто проводимо час разом, коли беремо на себе зобов’язання, стає місцем перетворення, місцем зростання в любові, розкриває наші обдарування, дозволяє побачити інших так, як їх бачить Господь.


Частина 4 Тема лекції – святкування. Жан Ваньє подає детальне тлумачення Євангелія від Івана (де говориться про перше чудо Ісуса в Кані Галилейській), щоб показати безмірність Божої любов до нас, дати характеристику цій любові, а також наголосити на важливості святкування у спільноті як відгомоні Божого Царства.


Завершення реколекцій

Жан Ваньє розповідає історію народження “Віри і Світла”, розказує про прощу до Люрду 1971 року. Він говорить про Боже Провидіння, яке об’єднало цілком різних людей у спільноту і перемінило їхнє життя.


Що означає жити у спільноті? Жан говорить про те, що таке дружба, про важливість взаємного зобов’язання і дружньої вірності. Як життя у спільноті змінює наш світогляд, допомагає нам зростати. Якою важливою для спільноти є вірність Євангелію, Ісусові.


Анонси до аудіо записів підготувала Гануся Косів