Чітка мета

Центр "Емаус" створений з метою духовної підтримки осіб з особливими потребами,
їхніх родин, а також усіх тих, хто розділяє із ними своє життя.
Центр заснований у 2001 році і діє при Українському Католицькому Університеті.

Чи є у нашому житті чітка мета? Спортсмени, які поставили собі за ціль вибороти олімпійське золото, намагаються підпорядкувати їй усе. Їхнє харчування, сон, навчання, тренування – одне слово, усе визначається цією метою.

Такою ж мірою, як спортивного, це стосується і життя духовного. Не маючи перед собою чіткої мети, ми увесь час відволікатимемось і витрачатимемо свою енергію на другорядні речі. «Не відводьте очей від винагороди», – говорив своїм послідовникам Мартин Лютер Кінг. Яка ж наша винагорода? Чи це життя божественне, життя вічне, життя з Богом і у Бозі? Ісус оголосив мету, що стоїть перед нами, небесну нагороду. Никодимові Він каже: «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а жив життям вічним» (Йо.3,16)

Ясна річ – не упускати з поля зору цю ціль – вічне життя – достоту нелегко, особливо у нашому світі, який постійно нашіптує нам, що є важливіші й загальніші речі, на яких варто було б зосередитися. Ледве чи є у нашому житті хоч один день, у продовж якого ніщо не відволікає нас від мети, що тоді робиться геть невиразною і туманною. Проте з досвіду знаємо, що коли у нашому житті нема чіткої мети, воно розбивається на безліч дрібних завдань та обов’язків, які поступово спустошують нас і породжують відчуття виснаженості і непотрібності. Що ж маємо робити, аби наша мета не ховалася від нас за обрієм, аби ні на мить не відвести очей од винагороди? Для цього й існує дисципліна молитви, дисципліна, яка допомагає нам знову і знову повертати Бога в осердя нашого буття. Нас завжди щось відволікатиме, ми завжди перейматимемось силою-силенною поточних питань, але якщо матимемо час і місце, відведені для того, аби раз по раз повертатися до нашого Бога, який дарує нам вічне життя, то поступово дійдемо висновку: все те, що нам треба зробити, сказати й обміркувати, більше не відволікає нас, а навпаки, провадить до мети. Важливо, однак, щоб ця мета залишалася чітко окресленою. Цьому неабияк сприяє молитва: вона не дозволяє нашій цілі затуманитися, а якщо це вже трапилося, знову її прояснює.

Генрі Ноуен «Тут і тепер»