Наші книги

Центр "Емаус" створений з метою духовної підтримки осіб з особливими потребами,
їхніх родин, а також усіх тих, хто розділяє із ними своє життя.
Центр заснований у 2001 році і діє при Українському Католицькому Університеті.

Ці видання несуть послання, ідентичне нашій місії. Видавництво даних книг розпочалося з діяльності руху «Віра і Світло» і перейшло до повноважень центру «Емаус» після його заснування.

 
BROSHURA dlia kapelaniv 2014
 
Джо Востерманс
Духовність внутрішньої убогості
Видання Центру «Емаус»
Рік видання: 2014
Видавництво: Манускрипт, м. Львів
Кількість сторінок: 36
Формат: 60×84/16
Палітурка: м’яка

Анотація:

Дана брошура – це матеріали реколекцій для капеланів спільнот “Віра і Світло”,  які проводив відомий реколектант Джо Ворстерманс в Україні в  2014 році. Через власні роздуми, уривки зі Святого Письма та особисті  свідчення дружби з людьми з особливими потребами привертає увагу священослужителів до головного: попри  численні парафіяльні обов’язки та проекти ми не повинні згубити найціннішого – здатності любити і співчувати.

Уривок:

Коли ви товаришуєте і будуєте дружбу з найменшими, ви товаришуєте і будуєте дружбу з Ісусом. І саме в цьому убогість духа. В переконанні, що дорога любові приведе до найбільшої радості. Зазвичай нам це видається занадто малим. «Чи цього буде достатньо для мого життя? Провести свій час з убогими людьми? Чи це місія, яка варта моєї уваги і моїх зусиль? Чи будуть заспокоєні мої найглибші прагнення, якщо я буду віддавати своє життя цим людям?». Дуже небезпечно для всіх нас −  коли ми занадто зосереджуємося на наших проектах і на великих ділах задля Бога, але перестаємо приділяти достатньо уваги особистому зв’язку з Ісусом.
 


DSC_0005

 
Джо Востерманс
Божі дороги
(матеріали реколекцій для батьків)
Видання Центру «Емаус»
Рік видання: 2014
Видавництво: Манускрипт, м. Львів
Кількість сторінок: 23
Формат: 60×84/16
Палітурка: м’яка


Анотація:

Упродовж років відомий реколектант Джо Ворстерман проводив в Україні реколекції для батьків осіб з розумовою неповносправністю. Дана брошура – це матеріали  реколекцій, що відбулися в 2014 р.. В ній містяться роздуми реколектанта, що сприяють глибшому усвідомленню покликання до особливого батьківства.

Уривок:
“Бог завжди дивує нас. Тому так важко йти за Ним. Ми маємо власні думки про те, ким Він є і як має діяти в нашому житті. Але Бог завжди робить щось таке, чого ми не сподіваємося. Він вибирає те, що, на нашу думку, є зламане, і робить його даром для світу. Я – батько, і знаю, як ми, батьки, переживаємо, коли ждемо народження дитини. Ми маємо свої очікування, уявлення, якою буде наша дитина. Думаємо, що вона буде такою, як ми. Але Бог має інші плани для наших дітей. Він говорить: «Я скористаюся твоєю дитиною так, щоб вона була даром для світу».
 
 
 

 
DSC_0131Жан Ваньє
Бути людиною
Видання Центру “Емаус”
пер. з фр. вид. 2-ге, випр. і доп.
Рік видання: 2013
Кількість сторінок: 168
Формат: 70×100/32
Палітурка: м’яка

Анотація:

Думки, викладені в цій книзі є особливо актуальними і потрібними зараз − в час нової ситуації у країні, коли так важливо зрозуміти, яка наша особиста відповідальність в розбудові нового суспільства; в чому ми покликані зростати, щоб ставати справді людьми. Автор допомагає усвідомити важливу істину, яка полягає в тому, що «вирішення суспільних проблем залежить від того, що діється нашому серці.

Уривок:

«У цій книжці не йтиметься про організацію суспільства, вона не про політику. Однак суспільство складається з  окремих людей. І якщо кожна окрема людина почне виходити з  самоізоляції та  відкриватися до інших, турбуватися про інших, то й усе суспільство розвиватиметься та відкриватиметься. Члени такого суспільства співпрацюватимуть для добра кожного і для того, щоб кожен міг віднайти в ньому своє місце».


DSC_0003

Джо Востерманс
Важливість капелана у спільноті
Видання Центру «Емаус»
Рік видання: 2012
Видавництво: Манускрипт, м. Львів
Кількість сторінок: 32
Формат: 60×84/16
Палітурка: м’яка

Анотація:

Ця брошура -матеріали з чергових реколекцій для капеланів спільнот “Віра і Світло”,  які проводив відомий реколектант Джо Ворстерманс в Україні в  2012 році. В цій книжечці через власні роздуми закликає священослужителів застановитися над важливим для капеланства питаннями як вміння бути самими собою; бути убогим; любити, не осуджуючи; приносити плід без порівняння та бути другом Ісуса.

Уривок:

“Якщо ми хочемо бути добрими капеланами, тоді нашим завданням є відкрити для самих себе, наскільи Бог любить нас. Отже, коли ми глибоко переконані в Божій любові, коли ми проживаємо своє життя у свідомості Божої любові, тоді наше служіння буде плідним.”


О. Мартин Хомів
Практичний порадник душпастиря у служінні      
особам з розумовою неповносправністю
Видання Центру «Емаус» і Патріаршої курії УГКЦ
Рік видання: 2013
Видавництво: Манускрипт, Київ – Львів
Кількість сторінок: 74
Формат: 60×84/16
Палітурка: м’яка

Анотація:

Ця книга буде добрим порадником для священнослужителів, які хочуть служити особам з розумовою неповносправністю. Вона була створена через нагальну потребу ознайомити ширше коло священиків та вірних УГКЦ з наявними програмами для людей з особливими потребами та щоб посприяти соціальній інтеграції осіб з розумовою неповносправністю в Церкві. Адже церковна спільнота покликана допомагати людині віднайти своє місце та дари для служіння в ній.

Уривок:
«Особи з розумовою неповносправністю, здавалося б, чекають нашого служіння, але без сумніву, вони показують нам приклад справжнього безкорисливого євангельського служіння ближньому. Вони виконують особливу пророчу місію в Церкві через своєрідну євангелізацію – «проповідування Христа свідченням власного життя» в тому середовищі, в якому знаходяться. Особи з розумовою неповносправністю є не тільки одержувачами доброї новини, а й провідниками Євангелія власним життям».


Найголовнішого очима не побачиш. Фіоретті
Видання Руху спільнот «Віра і Світло» в Україні, ГО «Спільнота Ковчег» в Україні та Центру «Емаус»
Рік видання: 2012
Видавництво Колесо, м. Львів
Кількість сторінок: 96
Формат: 70×100/24
Палітурка: тверда

Анотація:

У цій книзі зібрані короткі історії, головними героями яких є люди з особливими потребами. У нашому суспільстві ці люди часто відкинені та непомічені. Але варто придивитися до них ближче – і можна розгледіти те найголовніше, чого не побачиш очима, те, що бачить тільки серце: справжнє вміння радіти, вірити, любити, бажання і потребу ділитися цими дарами з іншими. Для широкого кола читачів.

Уривок:
«Одного разу я поспішала з Андрійком та його мамою, пані Іриною, на поїзд. Вийшли досить пізно, тому цілу дорогу бідкалися, чи встигнемо, картали себе за не пунктуальність. Раптом Андрійко сказав:
–    Чого ви хвилюєтесь? Послухайте, як співають пташки.
Ми оторопіли зі здивування. Через клопіт і хвилювання ми не бачили нічогісінько довкола, не помічали краси (а пташки справді співали неймовірно чудово).
Пізніше у маршрутці, ми знову почали нарікати, та Андрійко підбадьорив:
–    Не хвилюйтеся – я з вами, тому все буде добре».

«Коли Аня прийняла Святе Причастя, я запитала її:
–    А де зараз є Ісус?
Усміхнувшись, вона відповіла:
–    В серці!
–    А що він там робить?
–    Живе!»


Джо Востерманс
Участь капелана у житті спільноти
Видання Центру «Емаус»
Рік видання: 2012
Видавництво: Манускрипт, м. Львів
Кількість сторінок: 33
Формат: 60×84/16
Палітурка: м’яка

Анотація:

Це матеріали реколекцій для капеланів, які проводив у 2011 році в Україні відомий у спільнотах «Лярш» та «Віра і Світло» Канади та світу реколектант Джо Востерманс. Автор пропонує застановитися над п’ятьма фрагментами Євангелія, в яких Ісус Христос явиться нам вразливим та беззахисним. Різдво, весілля в Кані, вечеря в домі Симона, розп’яття та зустріч після воскресіння – це історії, які не лише відбулися колись у Палестині. Це ситуації, які ми можемо переживати й сьогодні. І, коли спробуємо віднайти в цих історіях себе або наших друзів з особливими потребами, зрозуміємо, чому наша слабкість може бути місцем перемоги та найбільшої благодаті.

Уривок:
«Наші серця такі тверді. Ми не приймаємо того, що нам найбільше потрібне. Те, чого ми хочемо найбільше є тут перед нами. Ми відштовхуємо інших, осуджуючи їх. Але це не той спосіб, в який ми б хотіли, щоб поводилися з нами. І ми кажемо, що втомлені, маємо занадто багато справ, не можемо знайти часу, щоб все зробити. Ми боїмося і ховаємося. А любов чекає на нас.
Друзі з «Ляршу» і «Віри і Світла» можуть нас багато навчити. Але ми не зрозуміємо, чого саме, поки не ввійдемо з ними в дружбу. Нам потрібні стосунки від серця до серця з людьми, які не будуть нас судити».


Жан Ваньє
Потойбіч депресії
Переклад за виданням: Jean Vanier. Seeing Beyond Depression. – USA: Paulist Press, 2001
Вперше опубліковано: Jean Vanier. La Dépression – France, Livre Ouvert, 1999
Рік видання: 2010
Видавничий дім: «Папуга», м. Львів
Кількість сторінок: 120
Формат: 70×90
Палітурка: м’яка

Анотація:

Ця книжка у значній мірі є адресована усім нам, вона – запрошення до розуміння і допомоги один одному на тій непростій дорозі, яким є наше життя… За такої дружньої підтримки і належної професійної допомоги ми можемо віднайти вихід із депресії, і більше того, як пише автор, депресія може стати як для тих, хто її пережив, так і тих, хто був поруч, запрошенням до внутрішнього зросту, дорогою до нового, більш повноцінного життя – дорогою до повноти життя у найглибшому значенні цього слова…

Уривок:
«Бувають миті горя та розчарування, подібні на нелегкі, болючі часи обрізання гілок, та це є необхідним для того, щоб життя рухалося вперед.»
«Рани серця можуть стати для нас запрошенням, невідкладним покликом жити у стосунках любові та єдності з Богом і ближніми.»
«Депресія – це болісна реальність, це криза, яка водночас може привести нас до більшої свободи, якщо зрозуміємо, як жити з нею і як рухатися до зцілення».


О.Романчук
«Коли вам сниться музика»
Рік видання: 2010
Видавничий дім: «Свічадо», м. Львів
Кількість сторінок: 96
Формат: 120×165
Палітурка: м’яка

Уривок тексту:

Цю книжку можна завершити дуже просто. Суть того, до чого ми покликані – це йти за тими снами про музику, яка живе в глибині нас. Та музика неминуче покличе нас у глибину, вона дозволить нам відкрити наше серце і Того, Хто створив нас і цю музику для нас. І тоді – віддатися їй. Тоді життя стане танцем, у тому танці ми перетворюватимемося, зростатимемо, ставатимемо вповні самі собою – тими, ким ми насправді покликані бути. І той танець завжди – про любов, про дружбу, спільноту, про творення добра, творення життя у найглибшому значенні цього слова…

Це те, до чого ми покликані, те, що робить наше життя виповненим, дозволяє нам принести багато плоду, відчувати глибокий мир і глибоку радість…
Цю правду завжди знає, пам’ятає наше серце – і воно посилає нам її у снах і видіннях. У снах про ту музику, яка снилася Мирону, у моєму сні про яблуньку, про життя наче танець від першої до останньої миті…


О.Романчук
«Соловейко з одним крилом»
(казка)
Рік видання: 2009
Видавничий дім: «Свічадо», м. Львів
Кількість сторінок: 24
Формат: 60×84
Палітурка: тверда

Анотація:

Ця казка про соловейка з одним крилом, як і всяка інша, насправді розповідає про наш людський світ. Вона розповідає про сім’ї, в яких є діти з особливими потребами, і про те нелегке випробування справжньою любов’ю, через яке проходять вони, а водночас і всі ми з вами. Бо це від нас залежить, якою буде їхня життєва дорога.
Отож, наша казка адресована не лише дітям з особливими потребами чи їхнім рідним, але й широкому колу читачів — маленьких і великих, — адже всі ми є частинками цього великого світу, в якому так важливо, щоб кожен знайшов своє місце, щоб пісня кожного таки пролунала і була почута.

Уривок:
«В нашій спільноті має бути місце для кожного, і всі ми маємо турбуватися один про одного. Соловейко з одним крилом допоміг усім нам збагнути найголовніше: те, що робить птаха справжнім птахом, – то не сила крил і величина дзьоба, а та пісня, що живе у нього в серці!»


Уклав: Т. Жеплинський
Блаженні вбогі духом
Дар і покликання осіб розумово неповносправних.
Рік видання: 2005
Видавничий дім: «Свічадо», м. Львів
Кількість сторінок: 24
Палітурка: м’яка

Анотація:
Це видання розповідає про осіб з інтелектуальними обмеженнями, котрі, попри свою розумову неповносправність, мають на землі спеціальне покликання від Бога. Власне про місію осіб неповносправних, їхні дари йдеться у цій книжці. Для широкого кола читачів.


Жан Ваньє
Прийняти дар убогих
Переклад за виданням: Jean Vanier. The Heart of L’Arche: «A Spirituality for Every Day» – Novalis; Geoffrey Champan; Crossroad, Toronto, Canada, 1995.
Рік видання: 2002
Видавничий дім: «Свічадо», м. Львів
Кількість сторінок: 80
Формат: 60×84
Палітурка: м’яка

Анотація:
Як зрозуміти людей розумово неповносправних, як знайти стежку до їхніх уражених сердець? Для цього не потрібно великих знань, достатньо лише бути людиною в повному розумінні цього слова. Книга Жана Ваньє допоможе кожному, хто її прочитає, відкрити своє серце саме для таких осіб, бодай на крок наблизитися до них і зрозуміти суть їхнього життя. Для широкого кола читачів.

Уривок:
«Ототожнюючи себе з убогими і слабкими, Ісус нагадує нам, що Він ототожнюється усім тим. що є убоге і слабке у кожному з нас… Ми покликані стати відкритішими, довірливішими, схожими на дітей і сповненими подиву. Кожна особа священна, незалежно від того, якої вона культури, віри, які у неї вади чи слабкості.. Кожна особа створена на образ Божий; кожного з нас Бог наділив серцем, здатністю любити і приймати любов інших людей.»


Жан Ваньє
«Спільнота – місце радості та прощення»
Переклад за виданням: Jean Vanier “Community and Growth”
Вперше опубліковано: “La communauté, lieu du pardon et de la fête », Edition Fleurus, 1989
Рік видання: 2001
Видавничий дім: «Свічадо», м. Львів
Кількість сторінок: 332
Формат: 60×84
Палітурка: м’яка

Анотація:
Це одна з найвідоміших книжок Жана Ваньє. Це книга про людські стосунки, про нашу спрагу єдності, про те, як спільнота може стати місцем нашого зцілення та зросту. Це книга про людське серце….
Але ця книга не лише про життя «маленьких спільнот». Вона написана також з болісного відчуття роз’єднаності та ворожнечі у великій спільноті людства. Вона написана в молитві за мир…

Уривок:
«Особистий досвід переконав мене, що ми багато можемо навчитися від людей неповносправних, яких суспільство часто відкидає. Коли ми приймаємо їх, то своєю присутністю вони збагачують наше життя. Вони зможуть допомогти нашому суспільству змінитися, стати людянішим.»
«Наше серце, таке, як воно є, не потребує ні ави, ні влади, ні успіху, ні почестей. Єдина його потреба – це любов та єднання зі серцями інших людей»
«Щоб згасли вогні конфліктів і запанував мир, життєво необхідно, аби народи та групи людей зрозуміли, що всі ми пов’язані спільною долею. А пов’язані в одній родині людства, ми всі відповідаємо один за одного».


«Екуменізм – рух до єднання»
Переклад за виданнями:
Jean Vanier. Piligrims together a vision of ecumenism
Jean Vanier. The Ecumenism in Faith and Light.
Упорядковано та підготовлено до друку спільнотою «Віра і Світло»
Рік видання: 1999
Кількість сторінок: 64
Палітурка: м’яка

Анотація:
Ця маленька книжечка допоможе усім нам краще чути заклик Ісуса до єдності, зростати у мудрості Святого Духа по мірі того, як ми шукатимемо Його проводу у прокладанні дороги до єднання, у побудові Царства любові та миру…
У другій частині книги подаються два документи – «Ісорія екуменізму у русі «Віра і Світло», що розповідає про те, як спільнота відкривала дар екуменізму і «Дороговкази щодо екуменізму у «Вірі і Світлі», який є документом прийнятим Міжнародною Радою конгресу «Віри і Світла».


ГЛИБОКА РАНА В ЛЮДСЬКОМУ СЕРЦІ
Переклад за виданням: Jean Vanier. A wound deep in man’s heart. Lumen Vitae, 1981
Рік видання: 1995
Видавничий дім: «Свічадо», м. Львів
Кількість сторінок: 120
Формат: 70×100
Палітурка: м’яка

Анотація:
В книзі йдеться про рану, яку кожен має в своєму серці, рану, в якій є внутрішнє невдоволення, самотність, біль і сльози. Це частина нашого людського життя і в ній може бути джерело надії. «Кожна людина в житті чується трохи самотньою, незалежно від віку чи становища в суспільстві. Однак, в глибинах нашої рани ми можемо віднайти Бога.»


Жан Ваньє
«Розбите тіло»
Переклад за виданням: Jean Vanier. “Le corps brisé. Retour vers la communion.” – Bellarmin, Le Sarment – Fayard
Рік видання: 1993
Видавничий дім: «Свічадо», м. Львів
Кількість сторінок: 144
Формат: 60×90
Палітурка: м’яка

Анотація:
Цю книгу Жан Ваньє написав для молоді, котра часом бунтує і вибухає гнівом, проте все одно залишається доступною; вряди годи вона йде манівцями, проте все одно чогось шукає, бо вона спрагла за життям і прямує навпомацки; іноді вона потрапляє у відчай, проте все одно зберігає в собі промінчик надії. Ця книжка запрошує нас спробувати підійти до зранених, розбитих тіл. Підійдімо до них, вступімо в єднання. Адже так і тільки так почне пульсувати у нас струмінь співчуття. У сучасному розумінні цього слова – відчути разом із знедоленими та неповносправними людьми пасхальні таємниці Христа – вмерти для Воскресіння.

Уривок:
«Ті нещасні, найменші – то не просто предмети милосердя: вони є джерелом життя, миротворення й правди! Ісус показує, що коли ми поруч з нещасними , коли зустрічаємо їх взаємною сердечністю, коли живемо з ними в єднанні, то вони міняють нас і будять світло та співчуття.»
«На твоїй дорозі будуть моменти, коли ти відчуєш непевність, пригнічення, перемішані зі страхом, сумнівами й ваганнями. Тоді пригадай собі, що Ісус покликав тебе кинути світ комфорту й забезпеченості та піти за Ним.»