«Про себе треба забути?» – вікенд для матерів 23-24.05.15

На вікенд 23-24 травня центр «Емаус» організував зустріч для матерів осіб з особливими потребами, у якому взяла участь 21 мати зі Львова, Львівської області та Києва.

Цьогоріч організатори обрали для учасниць тему пошуку часу для себе і поставили перед матерями досить знайоме для них запитання: «Про себе треба забути?». Це запитання часто можна почути у спілкуванні між батьками – забути про себе і все навколо і посвятити себе дитині з особливими потребами чи все таки залишити час для для себе і для стосунку з іншими членами сім’ї.

Впродовж вікенду матері знайомились, спілкувались, ділились досвідом та відпочивали. Разом з організаторами учасниці обговорювали болючі питання пошуку рецептів  виходу зі складних життєвих ситуацій (“як правильно вчинити?”) та ресурсів для покращення духовного та психологічного стану матері дитини з особливими потребами.

DSC_0025

Спільно з організаторами матері пригадали всі етапи, які вони пройшли або ще проходять на шляху до прийняття їхніх дітей, а також детально обговорювали емоції, які вони переживали на етапах шоку, заперечення, пошуку, агресії, депресії, прийняття, примирення і солідарності. Також під час вікенду багато говорили про різницю між сім’єю і родиною, про те, якою вона є і про те, що вони хотіли б і змогли б змінити у родинних стосунках. Нелегкою була розмова про важливість збереження власного «я» – кожної матері як особистості, яка має свої потреби та мрії.

Впродовж вікенду були сльози, відверті зізнання, але разом з тим приємне спілкування і атмосфера підтримки та розуміння.