Відбулась перша зустріч бабусь і дідусів 09.05.15

Центр «Емаус» 9 травня організував першу зустріч для бабусь і дідусів осіб з розумовою неповносправністю на тему: «Знайти своє справжнє призначення».

«Стосунки не завжди є легкі. Деколи бабуся і дідусь беруть на себе в силу обставин роль мами і тата. Інколи бабуся чи дідусь працюють і матеріально допомагають чи буває інша допомога. Бабусі і дідусі дуже важливі, але є такі речі про які ми мусимо поговорити: наскільки ми важливі, які межі наших можливостей, що є допомогою, а що втручанням» – розповіла сімейний консультант Оксана Винярська.

IMG_6499Організатори представили учасникам кроки, якими їде сім’ям у якій народилась дитина з особливими потребами, за Е. Шухарт (шок, заперечення, агресія, пошук, депресія, примирення, прийняття, солідарність) і спільно з учасниками обговорювали емоції, які переживають бабусі-дідусі на кожному з етапів, адже цими кроками ідуть усі члени родини: батьки, брати-сестри і також бабусі-дідусі. І бабусі-дідусі переживають так би мовити подвійне страждання, адже їм боляче спостерігати, як страждають їхні діти, і також вони мають свої страждання через неповносправність їхніх внуків.

Учасники витягнули на поверхню питання, як спілкуватись з внуками, як не бути бабусею і дідусем «вихідних днів», як правильно встановлювати межі у стосунках з батьками внука чи внучки і давати їм простір для батьківства і відповідальності та інші.

IMG_6468Психолог Володимир Станчишин так пояснив врегулювання межі між батьками і дідусями-бабусями: «Фінансова, моральна, фізична підтримка дитини насправді є обов’язком самих батьків. Батьки повинні навчити дитину того, чого вона повинна навчитись в силу своїх можливостей, а бабусі-дідусі  можуть навчити особливих речей, якщо батьки на це погодяться». Обов’язок бабусь і дідусів дати їхнім дітям простір для того, щоб вони стали відповідальними батьками.