Зустріч для наймолодших братів і сестер 21.03.15

Центр «Емаус» 21 березня організовував зустріч для маленьких братів і сестер (5-8 років) осіб з розумовою неповносправністю, в якій взяло участь семеро братів і сестер.

Зустріч організатори спланували як перехресну, тобто у зустрічі взяли участь і діти, і батьки, але у них були окремі програми. Коли діти були на своїй програмі, батьки мали нагоду познайомитись між собою, дізнатись про програму дітей та важливість зустрічей для братів і сестер, а також поспілкуватись з мамою дівчини з особливими потребами та членом організації «Батьки для батьків» Людмилою Аннич. З дітьми працювали Юля Бойко, яка є матір’ю дівчинки з синдромом Дауна та вихователем у дитсадку та Богдан Граб, який є братом дівчини з особливими потребами.

DSC_0111Під час зустрічі організатори мали на меті допомогти дітям відчути як це бути людиною, яка має певні фізичні неповносправності. Наприклад, діти бавились у піратів і одягали пов’язки на око, вчились читати по губах, вчили слова «мама» і «тато» мовою жестів, намагались знайти одне одного з зав’язаними очима. Також діти слухали казку «Соловейко з одним крилом» у якій йдеться про соловейка, який народився лише з одним крилом. У нього був братик, який боявся розповісти своїм друзям про брата з неповносправністю, але друзі підтримали друга і затоваришували з соловейком з одним крилом, а щоб разом вони могли перелітати з місця на місце, вони придумали човник зі шнурками в якому однокрилий соловейко сидів, а кожен друг тримав кінець шнурка і так вони мандрували.

Також діти переглядали фотографії дітей з різними неповносправностями і організатори коротко розповідали їм про особливості тої чи іншої дитини з особливими потребами. Наприкінці зустрічі діти сіли у коло і розповідали про своїх братів і сестер.

Через таку зустріч організатори мали на меті у доступній та інтерактивній формі наймолодшим братикам і сестричкам пояснити, що є особи з особливими потребами і в них бувають різні неповносправності, допомогти їм відчути як це коли ти не можеш чогось зробити самостійно або коли маєш певні обмеження та пояснити як правильно поводитися з братом чи сестрою, які мають особливі потреби через свою неповносправність.