«Нас не вчили говорити про свої емоції»

Історії

Команда фахівців «Емаусу» провела семінар-підтримки для матерів, які мають дітей з особливими потребами, в місті Чернівці. На зустрічі з представниками громадської організації «Миле сонечко» психотерапевт Володимир Станчишин та Людмила Аннич, мама дівчини з ДЦП, координатор програми «Батьки для батьків», говорили про прийняття неповносправності дитини та етапи на шляху до нього.

Враження матерів від семінару-підтримки читайте далі.

«На зустрічі з фахівцями «Емаусу» ми вчилися слухати себе, усвідомлювати свої емоції та не мовчати про них. Ми знімали наші «рожеві окуляри» та вчилися по-справжньому приймати наших дітей та їхні діагнози».

«Нам, мамам дітей з особливими потребами, часто здається, що ми йдемо на осліп. Опісля спілкування з фахівцями «Емаусу» з’явилося відчуття, що ми таки рухаємося в правильному напрямку. Наші діти ще неповнолітні, але вже зараз потрібно думати про їхнє майбутнє».

«Вперше від Володимира і Людмили я почула про будинки підтриманого проживання. Раніше я не цікавилася цією темою, бо думала, що «ми» ще маленькі…».

«Не все, що я почула на зустрічі, мені було легко сприйняти, але вся інформація, без сумніву, була цінною для мене. Поки я не уявляю, наприклад, як можна говорити з дитиною про її діагноз, але розумію, що я часом я таки маю прийти до того. Можливо, завдяки спеціалістам нам, батькам, таки вдасться робити менше помилок та не набивати ґулі».

«Дякую за зустріч з такими хорошими спеціалістами! Вони мені допомогли відповісти на найважливіші та найактуальніші для мене запитання. Дуже комфортні у спілкуванні та прямолінійні люди».

Підтримка сімей, які мають дитину з особливими потребами – один з ключових напрямів діяльності Центру «Емаус». Семінари «Емаус» організовує не лише у Львові, але й інших регіонах України. Детальніше про проект.