Олена Зеленська та Андра Левіте зустрілися з ректором університету отцем Богданом Прахом та проректорами. Вони також поспілкувалися зі студентами, відвідали колегіум та Центр «Емаус», де проживають люди з ментальною інвалідністю.
Центр «Емаус» розташований в Колегіумі Українського католицького університету. Метою Центру «Емаус» є соціалізація та інтеграція у суспільство людей з ментальною інвалідністю. «Друзі» — саме так в УКУ називають мешканців «Емаусу» — проживають разом зі студентами та працівниками університету. З друзями в домі «Емаус» перші леді мали коротке чаювання.
Наталія Пецюх, яка виконує обов’язки керівниці Центру, розповіла гостям про 2М, на яких формується ідея Українського католицького університету: мученики і маргіналізовані: «Церква тримається на мучениках, які попри тортури, не втратили віру, і передали її нам. А особи маргіналізовані вчать нас любові, відкритості, вони не мають бар’єрів, і є вчителями стосунків для кожного з нас. Інклюзія та безбар’єрність покликана допомогти людям з інвалідністю інтегруватися в суспільство. Для нас важливим є спілкування, стосунки і прийняття різних осіб. Наші друзі — щирі, відкриті, вони не мають у собі лукавства».
Андра Левіте зазначила, що вражена досвідом таким співжиття і наголосила, що цей досвід важливо впроваджувати також і у Латвії.
Перший проректор УКУ Тарас Добко зауважив, що модель взаємодії студентів з людьми з ментальною інвалідністю, яка діє в УКУ, переймають й інші університети на міжнародному рівні: «У цьому напрямку ми тісно співпрацюємо з Університетом Нотр-Дам у США».
Наприкінці зустрічі ректор УКУ отець Богдан Прах подякував Олені Зеленській та Андрі Левіте за візит і наголосив на важливості продовження співпраці: «Сьогодні наш день розпочався з повітряної тривоги, але всередині у нас тривоги вже немає. Ми не боїмося, бо ми є разом. Український католицький університет хоч є невеликим університетом, про те має великий вплив, і ми хочемо цей вплив масштабувати».
Більше про візит читайте на сайті УКУ.