Пандемія COVID-19 стала глобальним викликом. Щоб допомогти людям, які є вразливими, впоратися з її наслідками Центр «Емаус» провів серію ініціатив – від матеріальної підтримки людей з неповносправністю до підтримки психологічної. Проект був реалізований за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу в Україні в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».
Один з важливих напрямків роботи Центру «Емаус» – підтримка сімей, де є діти з особливими потребами. В умовах пандемії це завдання стало ще актуальнішим. Щоб допомогти родинам впоратися зі злободенними викликами, «Емаус» провів серію лекцій. Євгеній Суковський, магістр корекційної освіти та психології (університет Кентуккі, США), який має багаторічний досвід поведінкового терапевта та практичного психолога, в онлайн-форматі розповідав про те, як дітям з поведінковими проблемами адаптуватися до карантину.
«Карантин – наш вимушений товариш, – пояснює пан Євген. – Він дає нам нагоду побачити більше та стати поведінковими аналітиками своїх дітей». Тож під час першої лекції Євгеній Суковський розкрив суть методу поведінкового аналізу. На другій лекції фахівець поділився порадами, як навчати дітей з особливими освітніми потребами в домашніх умовах.
Володимир Станчишин – керівник центру психологічного консультування «Лабораторія змін», психотерапевт з досвідом консультування батьків дітей з особливими потребами – в рамках проекту розповідав про те, як зберегти стосунки в сім’ї під час пандемії. Лекції були відкриті не лише для батьків дітей з особливими потребами, але й для всіх зацікавлених.
Нові виклики пов’язані з пандемією Covid-19 постали і перед Домом «Емаус», ще одним проектом нашого центру. У Домі «Емаус» мешкає п’ятеро людей з розумовою неповносправністю, які перебувають у групі ризику у випадку зараження коронавірусом, а також чотири асистенти. Карантин і вимушена ізоляція природньо спровокували певну психологічну напругу в Домі «Емаус». Тож в рамках проекту мешканці Дому «Емаус» отримали колективну психологічну підтримку, один з мешканців мав індивідуальну консультацію з психологом.
«Через карантинні обмеження мешканці Дому «Емаус» не можуть поїхати до родичів, – розповідає асистентка Дому «Емаус» Марія Косійчук. – Під час розмови психолог порадив мешканцям дому написати паперові листи рідним. Ця ідея дуже сподобалася друзям! Вона невибаглива, але допомагає нам плекати стосунки з близькими, зберігаючи при цьому фізичну дистанцію».
Фінансово Дім «Емаус» функціонує завдяки грантовій допомозі від спонсорів. Завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу в Україні Дім «Емаус» був забезпечений засобами індивідуального захисту, гігієни та дезінфекції, а також харчовими продуктами.
Також у межах проекту працівниці нашої організації відвали 20 родин, де є особи з неповносправністю та передали їм матеріальну допомогу – продуктові набори та засоби індивідуального захисту.
«Для наших друзів з неповносправністю важливою була не тільки матеріальна підтримка, але й усвідомлення, що про них пам’ятають, – розповідає працівниця Центру «Емаус» Надія Плетенна. – Люди з неповносправністю в українському суспільстві часто є ізольованими, а пандемія цю ізольованість лише посилила. Ми радіємо, що завдяки співпраці «Емаусу» та фонду «Відродження» ми ще раз нагадали нашим друзям, що вони – не одні!»